Kokosový olej a jeho využití

Kokosový olej a jeho využití

Máme pro vás několik důvodů, proč byste měli mít náš úžasný panenský kokosový olej právě vy doma. Kokosový olej má totiž mnoho způsobů využití.

Často se setkáváme s názorem: “Když já nevím, kde a kdy bych ho použil/a.“ Pokud patříte i vy k těmto lidem, tak rozhodně čtěte, budete velice mile překvapeni.

Kvalitní kokosový olej není jen tak ledajaký olej na smažení nebo pečení, má mnohem všestrannější využití. Pokusíme se stručně a jasně vypsat jeho nejpraktičtější a nejčastější použití, která jsme sami vyzkoušeli, proto si za našim tvrzením pevně stojíme a rádi naše zkušenosti posíláme dál – k vám.

Možnosti využití kokosového oleje

KOKOSOVÝ OLEJ JAKO PŘÍRODNÍ KOSMETIKA:

je výborným tělovým balzámem/ krémem pro celé tělo, nejen pro děti, atopiky, lidi s lupenkou nebo ekzémy, ale pro každodenní použití nás všech místo drahé a chemicky zpracované kosmetiky. Výborně hydratuje pleť, vlasy (dodává lesk, odstraňuje lupy a pomáhá rozčesávání). Můžete ho použít i do koupele nebo po opalování, protože zjemňuje suchou pokožku. Vynikající je také k masážím nebo na suché rty. Je skvělým přírodním odličovačem nebo pomocníkem u popraskaných chodidel. Naše doporučení: po koupání se jen lehce osušte (netřete kůži ručníkem) a pak se namažte kokosovým olejem, nebudete mít na těle mastný film. Olej spolu s vodou se lépe do kůže vstřebá a vyživí ji. Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí kůže a omezuje tvorbu vrásek. Nejen muži je oblíben jako přírodní voda po holení, zklidňuje a vyživuje podrážděnou pokožku. Zklidňuje dásně, zamezuje tvorbě aft a viditelně bělí zuby!

KOKOSOVÝ OLEJ JAKO POTRAVINA:

využití je pestré, nejvíce se nám ale osvědčil na sladká jídla, zejména na smažení palačinek, lívanců, do obilných kaší nebo na pečení moučníků. Lze ho ale využít i do salátů nebo ke zdravé přípravě jiných smažených pokrmů, např. vajíček nebo do orientální kuchyně. Má lahodnou chuť a uchovává si své vitamíny A, C, E a hlavně prospěšné mastné kyseliny (kyselinu hyaluronovou, která je důležitou součástí mateřského mléka). Je tepelně stabilní až do 200°C! Takže se nepřepaluje a neprská. Je doporučován jako doplněk u redukčních diet, protože se v těle neusazuje a neobsahuje žádný cholesterol. Také pomáhá předcházet JO JO efektu.

KOKOSOVÝ OLEJ JAKO LÉK PROTI KVASINKÁM A BAKTERIÍM:

Díky antioxidantům, které obsahuje je schopen narušit lipidovou membránu bakterií, virů a kvasinek a působí tak jako přírodní antibiotikum při zánětech kůže nebo kvasinkových nemocích na nohou, ale i gynekologických (stačí potřít navlhčenou sliznici a nechat olej vstřebat). Pomáhá také při hojení jizev, ran (ne otevřených), vyrážek nebo zmírňuje kašel a bolest v krku. Doporučujeme ho též při opakovaném přemnožení kvasinek v dutině ústní nebo v trávicím traktu.

KOKOSOVÝ OLEJ PRO VAŠE DOMÁCÍ MAZLÍČKY:

je výborným lékem na popraskané tlapky, rány a podrážděnou kůži, na svědění pokožky nebo na suchou kůži, také vyživuje klouby vašim domácím mazlíčkům a pomáhá bojovat s alergií.

KOKOSOVÝ OLEJ JAKO POMOCNÍK V DOMÁCNOSTI:

použijte kokosový olej místo aviváže, vaše prádlo bude měkké a příjemně voňavé. Nebo přidejte kokosový olej do domácího pracího prášku, působí protialergicky a je jemný jak k vašemu prádlu, tak k vaší pokožce. Také ho lze použít jako přírodní mýdlo, jelikož je antibakteriální. Kokosový olej v malém množství pomáhá také snížit usazování prachu na dřevěných i umělých plochách vašeho nábytku.

Zdroj: https://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/a12-zpusobu-vyuziti-kokosoveho-oleje/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *