DIAGNOSTIKA, PŘÍRODNÍ TERAPIE, osobní konzultace

něco o mně

Jmenuji se Aneta Balvínová, vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu obor Všeobecná sestra, po té Vyšší zdravotnickou školu obor diplomovaná dětská sestra a později při zaměstnání jsem úspěšně dokončila Vysokou zdravotnickou školu obor Všeobecná sestra. Od roku 2003 pracuji v Motole jako dětská sestra na Klinice dětské hematologie a onkologie, kde nyní působím na částečný úvazek stále. Při tomto zaměstnání mám ještě zkrácený úvazek v Podpůrném paliativním týmu pro děti v Motole. Při mé práci mi vždy chybělo „něco“, co by ji doplňovalo, „něco“, co by uzavíralo úspěšný léčebný kruh, který mohu jako sestra pacientům a jejich rodinám nabídnout. V západní medicíně bohužel chybí holistický přístup a individualita, proto jsem se stále cítila neúplně a hledala jsem, jak umět lépe a účinněji pomoci.

Pak přišly zdravotní problémy a byla jsem sama nucena vyhledat jinou, než západní medicínu, která mi nabídla pouze operaci. Začala jsem své tělo a duši léčit medicínou východní a ta mě nadchla. Otevřela mi jiné obzory, ukázala nový směr a co je nejdůležitější- vyřešila mé zdravotní trable a naučila mě přemýšlet a pohlížet na svět „jinak“.Deset let jsem se o čínskou medicínu zajímala po své vlastní ose, navštěvovala jsem semináře, zkoušela byliny a houby na sobě, dětech a rodině a zjistila jsem, že je to opravdu zázrak. Proto jsem se v roce 2019 rozhodla začít TČM studovat a jít více do hloubky. Již třetím rokem jsem tedy hrdou studentkou čínské a přírodní medicíny a neustále se samovzdělávám, protože mě tato oblast skutečně obohacuje.

V roce 2020 jsem založila facebookovou stránku Ženy ženám BezObalu, kde se snažím veřejnosti přiblížit kouzlo přírodní medicíny a nabízím diagnostiku online, aby byla přístupná pro všechny a nemuseli jezdit kilometry za svým terapeutem.

V říjnu 2021 jsem si splnila dávný sen a otevřela jsem si svou ordinaci v Českém Brodě, jejíž součástí je i obchůdek, ve kterém, najdete potraviny bez chemie a konzervantů- prostě SKUTEČNÉ JÍDLO. Zjistila jsem totiž, že po nastavení správné dietetiky mají lidé velký problém, co/ kdy/ jak jíst a nevědí, kde nakupovat. Jídlo je základ našeho zdraví a díky správnému stravování si můžeme sami velmi lehce a rychle pomoci.

V neposlední řadě jsem pyšnou maminkou dvou úžasných dětí.

Konzultace a diagnostika

Na osobních konzultacích, ale i on-line provádím diagnostiku na základě anamnestického rozhovoru, iridologie (diagnostika z očí) a zkoumání jazyka. Závěrem diagnostiky je výstup, co ve vašem těle přebývá, co v něm chybí a co dělat, aby se tělo zharmonizovalo a naše složky JIN a JANG byly v rovnováze. Součástí léčebné kúry je i sestavení jídelníčku, jak byste se měli stravovat, abyste si sami pomohli. Každé tělo potřebuje jiné potraviny, to, co jednomu pomůže, může druhému uškodit. Proto je dietetika velmi důležitou součástí léčby. V případě, že je příčina vašich problémů hlubší, provádím diagnostiku ega, kde jdeme do hloubky vaší duše a zjišťujeme, kde je zakopaný pes (příčina daného problému).

Jaké problémy spolu můžeme řešit?

V podstatě cokoliv. Nejčastěji za mnou lidé jezdí s problémy psychickými, zažívacími, dýchacími, s oslabeným imunitním systémem (častá nemocnost dětí je na denním pořádku), s problémy s pohybovým aparátem, chronickými potížemi, alergiemi, poruchami spánku, opakujícími se močovými nebo gynekologickými potížemi, s následky nemocí jako je borelióza/ chlamydie, neplodností, chronickou únavou, syndromem vyhoření… Někdy mě navštíví lidi „jen s tím, že je jim pořád zima“ a padají jim vlasy, což jsou symptomy signalizující oslabený JANG ledvin…

Terapie:

K léčbě těla a duše využívám pouze přípravky, prostředky a metody, které mám vyzkoušené sama na sobě, na svých dětech, na mé rodině a přátelích. Vím, že fungují, proto je s láskou a velkým respektem aplikuji i na své pacienty.

Medicinální/ vitální houby umí skvěle nabudit náš imunitní systém, ale umí si poradit i s autoimunitními onemocněními- Jsou tak chytré, že vědí, kde a jak mají pracovat. Používají se pro dlouhotrvající spíše chronické problémy a užívají se dlouhodobě, někdy i celoživotně. Umí ale zažehnat i akutní virózu nebo právě vzniklou nemoc.

Tinktury z čínských bylin používáme spíše na akutní záležitosti a užívají se jen krátkodobě.

Doplňky stravy, které používám, jsou skvělé pro jejich povzbuzující účinek a doplňují léčebnou kúru. Důležité je ale jejich správné dávkování a nastavení užívání. Ne každý může užívat vše!

Akupresuru využívám hojně u pacientů s oslabenými ledvinami, problémy zad, u psychické nerovnováhy, ale i u jiných potíží.

Moxování úžasně zahřeje a prokrví tkáně a rozproudí energii v těle. Je účinné při bolestech zad, nedostatku JANGu ledvin i při dalších potížích. Navíc je tato metoda blahodárná pro naši duši.

Baňkování rozvolní zatuhlé svaly, uvolní blokády a stagnace, rozproudí energii a lymfu po celém těle.

Odblokování zad provádím speciální metodou, kdy je využíváno dráždění akupresurních bodů v kombinaci s moxováním, což uvolní lokální stagnace, prohřeje se svalstvo a blokády se rozpustí, tím se snižuje napětí a bolest odeznívá (často již po první terapii, většinou je ale nutné opakování 3-5x).

Psychoterapie je nedílnou součástí léčby u velkého počtu pacientů. Právě holistický přístup je v přírodní medicíně to, co naše tělo potřebuje a co chybí v medicíně západní. Pracuji s metodou, která naše posedlosti, strachy, úzkosti, deprese, bolesti, chronické nemoci převede z našeho podvědomí do vědomí. Když si tyto naše negativní emoce zvědomíme, naučíme se s nimi pracovat a stanou se z nich naši pomocníci. Metoda funguje téměř okamžitě a je velmi jednoduchá. Lze ji aplikovat na velkou škálu zdravotních problémů. Naučí vás podívat se dovnitř sebe, ukáže vám, jak přetransformovat negativní pocity na pozitivní, smutek na radost, temnotu na světlo. Po absolvování této terapie se staneme tvůrci své reality a začnou se dít v našem životě zázraky.

Ceník

 • ÚVODNÍ KONZULTACE/ DIAGNOSTIKA- 1500 Kč (1,5-2 hod.)
 • AKUPRESURA/ DRÁŽDĚNÍ AKUPUNKTURNÍCH BODŮ- 700 Kč (45 min.)
 • BAŇKOVÁNÍ- 700 Kč (45 min.)
 • MOXOVÁNÍ- 700 Kč (45 min.)
 • ODBLOKOVÁNÍ ZAD- 700 Kč (50 min.)
 • REFLEXNÍ TERAPIE – 700 Kč
 • UVOLNĚNÍ KRČNÍ PÁTEŘE – 700 Kč
 • OSOBNÍ KONZULTACE OHLEDNĚ SESTAVENÉHO JÍDELNÍČKU NEBO JIŽ NASTAVENÉ TERAPIE- 700 Kč (45 min.)
 • DIAGNOSTIKA EGA/ PSYCHOTERAPIE- 2000 Kč (2-3 hod.)
 • DIAGNOSTIKA ON-LINE- 800 Kč (platba předem, nutno poslat kvalitní fotky očí a jazyka + vyplněný anamnestický dotazník)
 • KONZULTACE ON-LINE u již nastavených terapií- 500 Kč (platba předem, písemně nebo přes WhattsApp)

Jak se objednat a kde mě najdete?

Buď mi napište nebo zavolejte a domluvíme si termín nebo konzultaci on-line.
Telefon: 606 303 645
Email: info@organickastrava.cz
Adresa: Bezručova 249, Český Brod (DOBRODKY U BALVÍNŮ)