JAK NA ZIMOMŘIVOST, HUČENÍ V UŠÍCH A PADAJÍCÍ VLASY?

ODPOVĚĎ JE JEN JEDNA = POSÍLIT LEDVINY

Co možná nevíte o vašich ledvinách aneb ledviny pohledem čínské medicíny

 • Ledviny jsou kořenem jinu a jangu v našem těle a uchovávají tzv. životní esenci (základní síla našeho života), která podporuje tvorbu krve. Tím se podílí velmi výrazně na naší imunitě a na plodotvorných funkcích. Ledviny tvoří základ pro rozmnožování a mají obrovský vliv na vývoj a růst plodu. Proto by ledviny budoucí maminky a tatínka měly být dostatečně silné a měly by obsahovat kvalitní životní esenci, která je posléze předána plodu.
 • Lidé trpící ušními šelesty, šumy, hučením v uších mají oslabené ledviny. Proč? Ucho je z pohledu čínské medicíny vývodem ledvin (když se podíváte na tvar ušního lalůčku, nepřipomíná vám malé ledviny?)?. Proto často stačí posílit ledviny a nepříjemné pocity v uších odezní.
 • Kondici ledvin lze pozorovat i na kvalitě vašich vlasů. Pokud vám padají, jsou slabé, rostou pomalu, rychle šediví, je to známka oslabených ledvin, resp. nekvalitní a nedostatečné esence ledvin.
 • Pokud je vám často zima, máte studené ruce a nohy, je to známka oslabených ledvin.

Jak posílit ledviny a podpořit kvalitní esenci?

 • Skvělou a rychlou pomocí je zahřátí ledvinného bodu na plosce nohy, který rozmete teplo do ledvin a následně do celého těla. Každý večer si dejte horkou (co nejvíce zvládnete) vodu se solí do lavoru a ponořte nohy po kotníky. Sůl pomůže otevřít póry a dostat teplo do ledvinné dráhy a do celého těla.
 • Nezbytnou nutností je správný jídelníček. Doporučujeme teplé snídaně, zejména kvalitní dlouhotažené vývary a obilné nemléčné kaše (jáhlové, pohankové, rýžové, kukuřičné) na všechny možné způsoby. Důležitý je dostatek obilovin a kořenové zeleniny, především vařené či dušené. Na posílení ledvin se doporučují zejména: hřebíček, semínka pískavice, fenykl, černý pepř, skořice, sušený zázvor, rozmarýn, badyán, vlašský ořech, jedlý kaštan, pistácie, jehněčí, losos, černé fazole, cibule, pórek, pažitka, slávky, jehněčí a hovězí ledvinky.
 • Medicinální houba Cordyceps (housenice čínská) podporuje celkově ledviny, především jejich životní esenci a jang. Je volbou číslo jedna u těchto problémů:
 • Zimomřivost, únava, vyčerpanost, syndrom vyhoření, neplodnost, opakované záněty močových cest (spolu s Coriolem), nedostatečná činnost štítné žlázy, zlepšuje výkon a zkracuje fázi regenerace u sportovců, výrazně posiluje plíce i celou plicní dráhu (astma, kašel, CHOPN, emfyzém), psychické problémy (deprese, úzkosti, stres) v kombinaci s Reishi = přírodní antidepresivum.

Důležité upozornění:

Nepodávat večer, ne u horkých onemocněních, u akutních zánětů, při všech stavech horkosti. Opatrně v těhotenství (doporučuje se ve fázi plánování a přípravy na těhotenství, v těhotenství doporučujeme vysadit).

Zdroj foto: <a href=’https://www.freepik.com/photos/girl’>Girl photo created by master1305 – www.freepik.com</a>

 

One thought on “JAK NA ZIMOMŘIVOST, HUČENÍ V UŠÍCH A PADAJÍCÍ VLASY?

 1. Lenka Hrazdirova says:

  Dobrý den,mám dlouhodobě hučení levého ucha,spíše jako kdyby zalehle už od počátku těhotenství,malá už má skoro rok a nic se nezměnilo.obcas je to horší,občas lepší.navic se léčím s hyperfunkci štítné žlázy,teď už ji mám zalecenou.je možné že to je opravdu v ledvinách,vlasy mi padají a mají hroznou kvalitu.je možné tohle brát i tou hyperfunkci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *