Organickastrava.cz je rodinný e-shop zaměřený na prodej doplňků stravy především v bio kvalitě.

Vítáme vás v našem e-shopu

Celý příběh se začal psát v roce 2016 na dovolené. V tu dobu jsem byla již třetí rok na mateřské. Za sebou jsem měla 11 let na Oddělení dětské hematologie a onkologie v Motole, kde jsem pracovala jako zdravotní sestra. K tomu 7leté vedení agentury nabízející hlídání dětí a úklidy domácností. Zkombinovat práci s lidmi a výchovu první dcery bylo vysilující, proto jsem se začátkem roku 2016 rozhodla předat celou agenturu někomu jinému. A to byl první impuls začít dělat něco, co mě bude ještě více naplňovat. Celou dobu jsem věděla, že bych se ráda dále věnovala především zdraví a neutíkala tak od mého velkého koníčku, kterým v té době byla tradiční čínská medicína. Té jsem se však věnovala velmi okrajově a už vůbec jsem netušila, že ji jednou budu studovat.

Při mých návštěvách terapeutů TČM jsem se setkala s čínskými bylinami, kustovnicí a dalšími zajímavými dobrotami. Jejich účinky mě velice nadchly. Delší dobu jsem měla v hlavě, že bych s tímto zbožím také ráda pracovala, ale až tehdy jsem se rozhodla předávat mé zkušenosti dále. Zapojila jsem tedy celou rodinu a pomalu jsme začali tvořit značku Organickastrava.cz.

Nejprve jsme se snažili najít si svého vlastního dodavatele kustovnice čínské a chlorelly. V první řadě bylo potřeba zkoušet tyto produkty na sobě. Začali jsme tedy kontaktovat různé dodavatele od Asie až po Evropu. Několik měsíců jsme ochutnávali, testovali a ptali se našich blízkých na jejich osobní názory. Až potom jsme si mohli být jisti, že opravdu fungují. Opakovaně nám pomohly při mnoha zdravotních problémech. Nakonec jsme vybrali TOP dodavatele, kteří nám ve všem vyhovovali a to zejména kvalitou jejich produktů.

Koncem roku 2016 jsme vlastními silami spustili e-shop a několik měsíců jsme prodávali pouze kustovnici. Když jsme zaznamenali velký zájem a kladné recenze od našich zákazníků, přidali jsme na web další produkty od našich již ověřených dodavatelů (chia semínka, chlorellu, kokosový cukr, kakao, macu, camu camu).

Asi po roce začaly chodit první e-maily od našich zákazníků s dotazy, zda nechceme rozšířit sortiment o další zdravé a kvalitní doplňky stravy. Nechali jsme se tedy inspirovat a přidali jsme opět něco nového od stávajících dodavatelů. Největší úspěch měly například mandle, kešu ořechy nebo kokosový olej.

Mezitím se nám narodilo druhé dítě a s ním později přišly i běžné zdravotní problémy, nejen naše, ale už právě i obou dětí. Proto jsme se v roce 2018 více ponořili do hlubin tradiční čínské medicíny, o kterou se zajímám již od roku 2010. Zjistili jsme, že nám neuvěřitelně pomáhají medicinální houby. S opakovanou nemocností našich dětí si západní medicína nevěděla rady a tak jsme se rozhodli vše řešit právě čínskou medicínou. Když jsme měli „otestované“ medicinální houby na sobě i našich dětech, přidali jsme je i na náš e-shop. Prošli jsme školením a seminářem od majitele firmy MycoMedica, který byl pro nás neskutečně přínosný, a založili jsme na našem e-shopu online poradnu. Čím více jsem se já osobně tomuto tématu věnovala, tím více mě lákalo začít tento druh medicíny také studovat. A tak se taky v roce 2019 stalo. Od té doby studuji školu přírodní medicíny u Mudr. Řešátka a naše nadšení z TČM nemá konce.

Rok 2019 byl celkově plný změn. Domluvili jsme se na spolupráci s čínskou terapeutkou, která nám v případě potřeby pomáhá a radí. Na četné žádosti našich věrných zákazníků jsme opět rozšířili naši nabídku o bezlepkové, low carb a jiné zdravé potraviny, které sami používáme a máme s nimi zkušenosti. Také jsme začali zásobovat několik nově vznikajících bezobalových obchodů, které od nás pravidelně odebírají naše produkty. Dodavatelem jsme se stali i pro několik výživových poradců, kteří s našimi produkty pracují a doporučují je jejich klientům. Náš kokosový olej nově dodáváme také do masážních salónů v Praze a okolí, kde si jeho jedinečnost užívá tisíce zákazníků.

Pro někoho není naše nabídka stále příliš obsáhlá, ale za každým naším produktem si pevně stojíme, známe ho a víme, proč ho na e-shopu máme. Lpíme na tom, že všechny naše nabízené produkty máme sami na sobě vyzkoušené, víme o jejich účincích a známe jejich působení na náš organizmus a správné užívání. Prioritou je pro nás kvalita, rychlé dodání koncovému zákazníkovi, jeho spokojenost a návratnost k nám. Každou vaši objednávku balíme sami s láskou a péčí.

Na čem si zakládáme