Fantastická domácí zmrzlina: Hotová za 3 minuty a bez zmrzlinovače!

Na to, abyste si dopřáli kvalitní domácí zmrzlinu, nepotřebujete mít v kuchyni další přístroj ani její výrobou strávit více než tři minuty. Nevěříte? Pojďte se naučit, jak se to dělá.

Jestli sem tam zrakem zabrousíte na etikety balených zmrzlin, leckdy se asi nestačíte divit. O těch točených z prášku ani nemluvě… Vyrobte si raději domácí pochoutku ze samých zdravých surovin – bude krásně sladká a krémová i bez přidaného cukru nebo smetany.

Onou zázračnou ingrediencí, která tohle všechno zařídí, jsou banány. Po zamrazení mají totiž parádní krémovou konzistenci a čím zralejší (tedy i tmavší) kusy vyberete, tím sladší zmrzlinu budete mít. Podle chuti banány pak už jen doplníte dalším ovocem, zředíte mlékem nebo dochutíte třeba dobrým kakaem. A na přípravu vám stačí jen kvalitní mixér!

Zdravá čokoládová zmrzlina

Potřebujete: 3–4 hodně zralé banány, 1/3 hrnku holandského kakaa, 4 lžíce arašídového nebo mandlového másla

Dle chuti: rostlinné nebo živočišné mléko, javorový sirup

Holandské kakao v kombinaci s arašídy dodá zmrzlině intenzivní chuť, barvu i krémovou strukturu.

Postup: Banány pokrájejte na tenké plátky, rozložte na pečicí papír a dejte zamrazit. Poté spolu s kakaem a arašídovým máslem rozmixujte na hladký krém. Podle potřeby zřeďte oblíbeným mlékem a případně doslaďte. Buď ihned podávejte, nebo přemístěte do jiné nádoby a hodinu dvě nechte v mrazáku.

Malinová zmrzlina

Potřebujete: 3–4 hodně zralé banány, hrnek čerstvých nebo mrazených malin, mléko (kravské, kokosové, mandlové)

Dle chuti: oblíbené sladidlo (javorový či agávový sirup, kokosový cukr, med)


Místo malin můžete použít i borůvky, ostružiny nebo třeba jahody. Prostě cokoli, co vám roste na zahrádce nebo čeká na upotřebení v mrazáku.

Postup: Na plátky pokrájené banány a celé maliny rozložte na pečicím papíře a dejte zatuhnout v mrazáku. Poté rozmixujte dohladka a podle potřeby a výkonnosti přístroje průběžně přilévejte mléko na zředění. Rovnou servírujte, nebo nechte ještě chvíli zatuhnout v mrazáku.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/fantasticka-domaci-zmrzlina-hotova-za-3-minuty-a-bez-zmrzlinovace-34199

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *